Trendyoldan Aldığım Ürünü Nasıl İade Edebilirim? Trendyoldan Alınan Ürün Kaç Günde İade Edilir?

DiLa

Üye
Üye
Trendyoldan aldığım ürünü nasıl iade edebilirim? Trendyoldan alınan ürün kaç günde iade edilir?

Trendyoldan roborock robot süpürge almıştım anneme ürün çok yer kapladığı için annem beğenmedi ürünü iade ettim ama iadem red edilmiş gerekçe olarak Trendyol ambalajı açılmış elektronik ürünlerin iadesi kabul edilemez ürünü teknik servise yollayın üründe problem çıkarsa iade kabul edilir diye açıklama yaptılar.Ürünün altında 15 gün içinde ücretsiz iade yazıyor 15 gün içinde iadesini yaptık ürünü hiç kullanmadık bu durumda haklarımı öğrenmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

EzGi

Üye
Üye
Ürün tekrar satışa sunulabilecek haldeyse 15 gün içinde iade hakkınız var açılmış ve kullanılmış üründe iade olmaz bir elbise aldığınızdada etiketini kesip kullanırsanız iade olmaz hiç bir problemi olmayan ürün için satıcıyı binlerce lira zarara sokmaya çalışıyorsunuz

Zeren

Yeni üye
Üye
Thh ye basvurabilirsin ama saticilar ciddi deger kaybettigini soyluyor urun icin ve haklilarda.

EzGi

Üye
Üye
Ürünü kullanmadığın sürece 15 gün içinde iade edebilirsin onun manası o aslında. Satın alırken hangi ürünlerin iadesı olmayacağı sözleşmede yazıyor olması lazım

aymira

Yeni üye
Üye
Kullanılmış kutusu açılmış çalıştırılmış bir ürünü satın almak ister misiniz ? Kendinizi satıcının yerine koyun isteğiniz çok mantıksız.

Ays

Yeni üye
Üye
Satıcı haklı. Ambalajı açılmamış ürünü 15 gün içinde iade edebilirsin. Aksi halde zaten trendyol müşterileri mağdur etmiyor

aysel

Yeni üye
Üye
Emin misiniz bundan gerçekten? Trendyolla ilgili şikayetleri açıp okuyun isterseniz bir. Kaldı sitesi bile güvenli değil milletin hesaplarının çalınıp kartlarından alışveriş yapılması bana yolladıkları ürünün bu ürün satıcı firmada üretilmiyor zaten size nasıl geldi demeleri falan. Kamera kayıtları bile vardı ürünün açtığım andaki ve sunmayı da teklif ettim ama umursamadılar bile. Neyse ki küçük bir şeydi de çok param gitmedi. Son alışverişim oldu.

Bade

Yeni üye
Moderatör
Hiç kullanmazsanız da kutu açılmış
🥲
maalesef iade kabul etmemeleri normal.

Zeren

Yeni üye
Üye
Kullansa da kullanmasa da iade etme hakkı var. THH başvurursanız sizin lehinize sonuçlanır. Ancak uzun sürer.
Neden Amazon satıcısı haricinden alışveriş yapilmamasi gerektiğini anlıyoruz bu gibi durumlar sayesinde.

Bade

Yeni üye
Moderatör
Kullansa da kullanmasa da iade etme hakkı var. THH başvurursanız sizin lehinize sonuçlanır. Ancak uzun sürer.
Neden Amazon satıcısı haricinden alışveriş yapilmamasi gerektiğini anlıyoruz bu gibi durumlar sayesinde.
vatandaşlar ürünü alıp kullanıyor 14 15 gün sonra iade etmeye çalışıyorlar sende bu ticareti yapsan seninde elinde dünya kadar kullanışmış cihaz olsa sende öyle bir karar aldırırsın

Zeren

Yeni üye
Üye
vatandaşlar ürünü alıp kullanıyor 14 15 gün sonra iade etmeye çalışıyorlar sende bu ticareti yapsan seninde elinde dünya kadar kullanışmış cihaz olsa sende öyle bir karar aldırırsın
iyi de bunu ben kendim uydurmuyorum. Yasa bunu söylüyor. Rahatsizsan gerekli mercilere başvurunu yaparsın veya bu işi yapmazsin. Kaldı ki zaten ürün kullanılamayacak durumda ise, elektronik çalışması zarar görmüşse iade almayabilirsiniz. Ama sadece kutusunun açılması iadeye engel değil.

DiLa

Üye
Üye
Ürünü kullanmadık ki hediye aldım beğenilmedi bu kadar yani.Ürünün fiyatı zaten bir hafta içinde 1.200 TL arttı madem ürün ambalajı açılınca iade hakkı gidiyorsa ürünün altında bunu belirtsinler bilip ona göre davranalım 15 gün içinde ücretsiz iade yazıyor kim açmadan ürünü iade eder ki

Zeren

Yeni üye
Üye
Ürünü kullanmadık ki hediye aldım beğenilmedi bu kadar yani.Ürünün fiyatı zaten bir hafta içinde 1.200 TL arttı madem ürün ambalajı açılınca iade hakkı gidiyorsa ürünün altında bunu belirtsinler bilip ona göre davranalım 15 gün içinde ücretsiz iade yazıyor kim açmadan ürünü iade eder ki
eski fiyattan satmaya çalışabilirsiniz iade yolu meşakkatli gelirse 1.200 TL değeri arttı ise alıcı bulabilirsiniz diye umuyorum

Bah

Yeni üye
Üye
Bildiğim kadarıyla almaktan vazgecerseniz kutusu açılmadan iade hakkınız var. Muhtemelen ürün ve/veya paket boyutu da yazıyordur. Alıp açıp belirtilmiş bir özellik için iade etmek bence etik de değil o nedenle kabul edilmez

bahar

Yeni üye
Üye
Amazon kullansanda kullanmasanda kendi sattığı ürünlerin 30 gün için hiçbir sebep göstermeden iadesini kabul ediyor. Aklınızda bulunsun.

BeBeKiM

Yeni üye
Üye
Yeni e alışveriş kanununda kesinlikle arıza harici hiç bir elektronik ürünün iadesi söz konusu değil. Sanal alışveriş ployformlarının uğradığı büyük zararlar sonucu sıfır amabalajı açılmış kullanılmış veya kullanılmamış ürünlerin ancak yetkili servis onayı ile iade alınıp alımaya ağına karar verilir yeni tüketici yasasında belirtilmiştir satış sözleşmenizi okursanız görürsünüz

Cerem

Yeni üye
Üye
Thh 'ye gitsen de aleyhine sonuçlanır. Mağazadan alınan veya internetten alınan 'paketi açılmamış' elektronik ürünler ancak iade edilebilir. Satıcının başka müşteriye satabileceği ürünler yani. mağazadan alınan ile internetten alınanın yalnızca iade gün süresi farklıdır. Elektronik ürünler paketi açılınca başka müşteriye satılamayacağı in bu kural var.

CeySu

Yeni üye
Üye
Ürünü açılmadan iade edebilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz lakin iade sebebiniz %50 ihtimal mücbir sebep bulunmayacaktır. Süreç çok uzun THH'de. Çok yer kaplıyor sebebi bana da yeterli gelmedi. Zaten bu tip süpürgeler de ortalama boyut ölçüleri tüm markalarda aşağı yukarı aynı. Bildiğiniz bir şeyi aldınız.

DeniSs

Yeni üye
Üye
Arkadaşlar, alışveriş yaparken bir ürünü iade etmek istediğiniz zaman (ürün kusurlu değilse, elektronik ürünlerde arıza durumunda muhatabınız üretici veya ithalatçı firmadır) satıcının yerine kendinizi koyun. Bunu yapmayı başarırsanız sizde satıcı da en az zararla işin içinden çıkmış olursunuz.