Siteye Yönetici Seçildim Ama Önceki Evrakları Defterleri Teslim Etmediler

didos

Yeni üye
Üye
Ben siteye yönetici seçildim, önceki yönetici evrakları daha bana teslim etmedi. Sorum şu; karar defteri, işletme defteri ve kapıcı ile ilgili evrakları bana teslim edince daha sonra ki zamanlarda herhangi bir problem çıkarsa beni mesul tutar mi acaba? Kendimi nasıl güvenceye alabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Winner

Yeni üye
Üye
Genel kurul zamanında yönetici değişikliği yapılıp siz secildiyseniz bu karar defterine işlenmiş olmali..goreve geldiğini Z yani karar defterine işlendiği tarihten önceki olaylar eski yöneticiyi ilgilendiriyor ama evrak teslim almasaniz dahi yeni yönetici siz olduğunuz için bı sorun çıkarsa siz mesul olursunuz..iki yol izleyebilirsiniz 1) vakit kaybetmeden evrak teslimini yapın ve bunu yaparken MUTLAKA AMA MUTLAKA ikinizde bu teslimin tarihini bir tutanak altına bir şahit imzasida olacak şekilde imzalayın yanı bir yazı yazin YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ SEBEBİYLE ŞU TARİHTE YAPİLAN GN.KRL.'DA ALİNAN KARARA GÖRE EVRAK TESLİMİ GECİKMELİ OLARAK FALAN TARİHTE GERCEKLESMİSTİR...EVRAKLARİN TESLİM ALİNDİGİ TARİH. ESKİ YONETİCİ İMZA YENİ YONETİCİ İMZA.ŞAHİT İMZA....bunu imzalamazsa evrak kabul etmeyin ya olağanüstü kurul toplayıp bunu toplantıda sorumluluk kabul etmeden diğerlerinin imzasıyla kabul edin yada istifa edin...sitelerde yolsuzluk dönebiliyor başınız ağrır...2) noterden eski yöneticiye ihtar çekin ve yukarıda yazdığım şeyleri yazdırın ve ilaveten ihtar tarihinden sonra teslim alınacağı için öncesinde alınan karar ve hesaplardan mesul olmadığınızı mutlaka yazdırın...

didos

Yeni üye
Üye
verdiğiniz bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim hepsini harfiyen uygulayacağım

Winner

Yeni üye
Üye
Rica ederim kolay gelsin...evraklarda bı usulsüzlük tespit ederseniz de bunları yine olağanüstü toanip gün kurulda açıklayıp savcılığa suç duyurusunda bulunun.iyi günler diliyorum