Pasaport Yenileme Yaptırdım Ama Pasaportum Halen Gelmedi

xein

Yeni üye
Üye
Selamlar. İyi haftalar herkese. Yaklaşık 3 hafta kadar önce ehliyet, kimlik yeniletme ve pasaport çıkartma işlemlerini yaptırdım. Ehliyetim ve kimliğim geldi fakat pasaportum hala gelmedi. Mesaj bile gelmedi. Bununla alakalı sorgulamayı nereye yapabilirim ? Nüfus müdürlüğüne gidecek vaktim yok maalesef.

DiLa

Üye
Üye
e-devletten sorgulatabilirsin. Pasaport Başvuru Durumu Sorgulama diye bir sekme var. Çip krizinden dolayı pasaport basımları 30 günü bulabilmekte..

didos

Yeni üye
Üye
12.12.2022'de başvurdum hâlâ daha beklemekteyim maalesef, web sitesinden ekrem.karanfil@nvi.gov.tr mail attim fakat hiçbir geri dönüşte olmadı. Çözümsüz bekleyişteyim

xein

Yeni üye
Üye
nvi den sorgulattıgımda 'Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır.' yazıyor ve sikayetvarda bununla ilgili cok fazla sikayet var

Winner

Yeni üye
Üye
Alo 171 olmasi gerekiyor eger aceleniz varsa telefonda gerekcesiyle bildirebilirsiniz ben iki hafta once pazartesi basvurdum cuma basildi sonraki pazartesi elime ulasti.

Nil

Yeni üye
Üye
Twitter'dan nüfus müdürlüğüne yazın.
Geçen ay yazdım.
İrtibat sağlandıktan sonra ertesi gün pasaportum kargoya verildi.

LadyDimitrescu

Yeni üye
Üye
Alo 199 arayarak bana 5 günde oluşmasını sağlamıştım. Gerçi, bağlanana kadar 34 dakika hatta beklemiştim ama pasaport size acil lazım olduğunu belirterek hızlı basım ve gönderi talebi oluşturursanız bulunduğunuz ile bağlı olarak maksimum 1 haftaya elinizde olur diye tahmin ediyorum, işin zor kısmı temsilciye bağlanabilmek.

xein

Yeni üye
Üye
Alo 199 arayarak bana 5 günde oluşmasını sağlamıştım. Gerçi, bağlanana kadar 34 dakika hatta beklemiştim ama pasaport size acil lazım olduğunu belirterek hızlı basım ve gönderi talebi oluşturursanız bulunduğunuz ile bağlı olarak maksimum 1 haftaya elinizde olur diye tahmin ediyorum, işin zor kısmı temsilciye bağlanabilmek.
acelem yok aslında fakat insan tedirgin oluyor

LadyDimitrescu

Yeni üye
Üye
acelem yok aslında fakat insan tedirgin oluyor
pasaport gelir elbet ama son zamanlarda çip sıkıntısı olduğu için 45 günü bulabiliyor demişti konuştuğum temsilci, ancak işte telefonla ulaşıp aciliyet bildirimi yaparsanız en kısa sürede ulaştırılır demişti. Süreci e-devlet üzerinden ''pasaport durumu sorgulama'' yazınca çıkan ekrandan sorgulayabilirsiniz.