Çocukları Korkutmak Doğru Bir Davranış Mı?

Zeren

Yeni üye
Üye
Merhaba kızlar sizler bazı durumlar da çocuklarınızı korkutmak durumunda kalıyormusunuz az önce eşim 3 buçuk yaşındaki kızımı uyusun dıye korkuttu çok uykusu var dışarda da çok yoruldu sürekli oyun isteyip adamı çileden çıkarttı yani direniyor uykuya uyumasa bır ıkı saat sonra çok fenalık yapıp ağlıyor eşimde topla oyuncaklarını çingenelere verelim dedi tamam baba tamam dedı korktu uyudu.ama anne olarak üzüldüm bazı zor durumlarda kullanan varmı boyle bağırmadan korkutmadan çocuk nasıl yetiştirilir inanın çok zor.

EzGi

Üye
Üye
Şiddet olmasında..onda ne var olcak o kadar bence çocuk birazda nerde duracağını öğrenmeli hep onun istediği olmaz bence

Peren

Yeni üye
Üye
Ben kızımı antibiyotiği içmediği için icmezen doktor geliyor iğne yapacak diye korkuttum gelsin dedi eşim maske taktı eline siringa aldı geldi babasını tanımadı aslında pek bakamadi korkudan kaçtı görür görmez tek yudumla içti ilacı aylar oldu halen etkisinde ilaçlarını cok duzenli içiyor kahvaltımı yemezsem doktor gelir diyo bitiriyor ama şöyle bi durum var hastaneye gidince doktor görünce ağlamaz muayene ettirir kendini çünkü ona göre hastanedekiler iyi doktor eve gelen kötü doktormus iyi doktorları seviyormuş yaptığımız belki doğru değil ama kronik akciğer hastalığı var ilaçlarını icmezse zatürre ye çeviriyor mecburduk ilacı saatlerce ağzında bekletti evden hastaneye kadar ağzında tuttuğunu bilirim doktor bile şaşırmıştı bı sekilde icireceksiniz böyle dişleri de zarar görür dedi

elifankara

Yeni üye
Üye
Yani çingene demesen diyeydi iyidi
🤦
😂
ben hiç ne ceza ne bişey beceremem taviz vermem fakat sert disiplinm yoktur. Çünkü ben taviz vermedigim için ihtiyaç olmaz ama eşim koltuk cezası verir kavga ettiklerinde hemde yanyana
😂
oturmalı. Onda bişey yok çok hassas olmayın hayat çok hassas degil

Seva

Yeni üye
Üye
Benimkide öyle, hatta yatmıycam diye çığlık atarak ağlıyor. Ben korkutularak büyütülmüş bir insan olarak yaşadığım zorlukları aşamadığım için kızı korkutmuyorum. Böyle dururmlarda babasına da vermiyorum, benim eşimde sinirlidir bağırabilir çocuğa diye. O çığlıklar ağlamalar eşliğinde üstünü değiştiriyorum. Çok zorlarsa bir bağırıyorum sus diye o Zaten susmuyor, aynen devam ediyor. Güç bela üstünü değiştirip kucağımda sallayarak ninni söylüyorum. Zaten beni dinlemeye başlıyo sonra hop uyuyo. Şahsi tavsiyem eşinizin böyle hoşlanmadığınız davranışları siz biliyorsunuzdur o durumlar oluşmadan babayı devreden çıkarın siz ilgilenin. Zaten günün geri kalanında babasıyla istediği gibi vakit geçirecektir. Herkesin dayanma eşiği farklı. Benim eşimin dayanma eşiği düşük mesela, bu sebeple benim çileden çıktığım zamanlar hariç babadan böyle işlerde destek almıyorum.

LadyDimitrescu

Yeni üye
Üye
Hahah ay gülesim geldi
😂
biz kücükken annem bizi ya tehdit ederdi ya da korkuturdu ahahaha büyüdük cok şükür ruhsal piskolojik olarakta sağlıklıyız ama şimdi mesela yeğenlerime bazen kızdığım da korkuttuğum da vicdanım sızlıyor cok üzülüyorum ama yinede arada yapıyorum yoksa baş edemiyorum napiyim

Nil

Yeni üye
Üye
Annem de zamanında ablamı şunu yapmazsan öcü gelir, bu yapmazsan öcü gelir diye korkutmuş. Aynısını bana da yapmaya çalıştı. Yer mi primo Türk çocuğu yemezzz. Sonrasında ablan korkmuştu, sen de amma uyanık çıktın, hiçbirşeyden korkmuyorsun demişti rahmetli.

xein

Yeni üye
Üye
Bizi cok korkuturlardı cok uzun yıllar da hep gercekten var olmayan seylerden bosuna korktum hala bile var cocuklarımı o yuzden hıc korkutmadım pişman degılım asla

Winner

Yeni üye
Üye
Annem yemek yemediğim zaman rüyana girer ağlar arkandan ağlar derdi kaç yaşına geldim hala ağlayacak sanıyorum methodun doğruluğu tartışılır ama bazen mecbur bırakıyor

didos

Yeni üye
Üye
Korkutmak yerine bir pedogog yada pskolog ile görüşüp siz kendinizi yetiştirin önce bence.. çünku biz anne baba olarak bizlerde ne yapacağımızı nasıl davranacagimizi bilmediğimiz den dolayı bu gibi bize küçük yada farklı gelen şeylerin hepsi çocuklarda tranwa oluşturabilir yada farklı sonuçlar doğurabilir Allah korusun .. banyo yaptırın günlük uyku eğitimi vermeyi deneyin masal anlatın hikaye kitap okumayi deneyin yada oyun oynayın biraz bir zamanlar Star Tv'de süper dadı var idi pskolog bir bayan sunuyor idi onun videolarına bakarak birşeyleri değiştirebilirsiniz belki.
ben çocuklarıma onu izlerken uyku eğitimi vermiştim
☺️
14.12 yaşında iki kızıma şimdi 11 aylık bebeğim var onada aynı şekilde yapmaya çalışıyorum günlük mutlaka duş aldiririm hergün ve herşeyden önemlisi oyun oynarız oynatiriz ve enerjisini mutlaka alırız yoruluncada zaten kendisi direk uyur

DiLa

Üye
Üye
Korkuya alıştırmayın onun yerine çocuklar düzenki beslenmez ve düzenli uyumazsa sağlıklı büyümezler demeniz daha doğru olur saat 9 da hadi bakalım uyku saatimiz geldi dişlerimizi fırçalayalım pijamalarımızı giyelim diyin sırayla bir gün babası bir gün siz masal kitabı okuyun birkaç günde uyum sağlayacaktır.