Çocuğum İçine Kapanık Ne Yapmalıyım? İçine kapanık bir çocuğun davranış özelliği

cey

Yeni üye
Üye
Çocuğum içine kapanık ne yapmalıyım? Birinci sınıfa giden bir kızım var ve çok içine kapanık. İçine kapanık çocuğa nasıl davranmalı? İçine kapanık bir çocuğun davranış özelliği nasıldır, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

ezginur

Yeni üye
Üye
Mahalle deki çocuklarla oyun oynamasını sağlayın yada parkta arkadaşlıklar kurmasını sağlayın. Çocuklu arkadaşlar edinin toplanıp buluşun arada vakit geçirsin zamanla oda aşar bu durumu. Yaptığı şeylerde takdir edin heveslendirin.

rain

Yeni üye
Üye
Okulda rehber öğretmen varsa onunla konuşun derim bir uzmana danışın ki benim oğlumda aynıydı şuan 3.sinif rehber öğretmeni çok yardımcı oldu bize

Sahra

Yeni üye
Üye
Spora yönlendirin özgüveni disiplin saygı farkı fark edersiniz konuşun yüzme basketbol karete vs

Sedhef

Yeni üye
Üye
İkinci sınıf daha iyi olur sabırla bekleyin derim benim kızımda öyle idi çok şükür ikinci sınıfta açıldı

didos

Yeni üye
Üye
Bende çocukken öyleydim yapım bu bunu seviyorum yine olsa yine öyle olurum
😃
bırakın çocuk karekterini yaşasın

DiLa

Üye
Üye
Benim kızımda 5.5 yaşında evde aslan , okulda dayak yiyip içine kapanıyor çocukların biri vursa okula gitmek istemiyor ağlıyor okadarda korkak bir çocuk

Winner

Yeni üye
Üye
Benim kızımda 5.5 yaşında evde aslan , okulda dayak yiyip içine kapanıyor çocukların biri vursa okula gitmek istemiyor ağlıyor okadarda korkak bir çocuk
benimde kızım öyle evde aslan dışarıda kedi ya diyorum kinusuyorum ama çok icine kapanık okulda öğretmen soru sormayın ya azına acmiyormus bitane arkadaşı yok sınıfta sevmiyor hiç 7 . Sınıf bizim açmam lazım Napicam bilmiyirum bende

DiLa

Üye
Üye
benimde kızım öyle evde aslan dışarıda kedi ya diyorum kinusuyorum ama çok icine kapanık okulda öğretmen soru sormayın ya azına acmiyormus bitane arkadaşı yok sınıfta sevmiyor hiç 7 . Sınıf bizim açmam lazım Napicam bilmiyirum bende
benim kız anaokulda daha arkadaşı var benim kızi çok seviyorlar ama anlamadım gitti hep ağlıyor , erkek çocuğuyla sorun var vuruyor canıni yakiyor öğretmenle konusuyorum çocuk o diyor en sonunda öğretmeni şikayet edicem milli egitime ilgilenmiyor çocuklarla çocuklar böyle böyle okuldan soğuyor

Winner

Yeni üye
Üye
İşte benimde öyle oldu arkadaslari disladi disladi şimdi kendi öz güvenini kaybetti. Acamiyorum bir türlü, goturucem psikologa olmayacak, ben tek başıma asamicam galiba. Notlarida düştü biraz veremiyor kendini

DiLa

Üye
Üye
Benim kızım korkak yapılı vurmaz asla okulda birşeyler oluyor ama söylemiyor psikiloga goturuyorum anlatmıyor korkuyor diyor , zaten tam anlatsa yarim yarim anlatiyot öğretmen burda olan biteni soylemiceksiniz yoksa kızarım diyormuş şikayet duymucam diyormuş dovuyormu kiziyormu bağırıyormu anlatmıyor ağlıyor pazartesi tekrar seyans var