6 Aylık Bebek Ne Yer?

Seva

Yeni üye
Üye
6 aylık bebek ne yer? Oğlum 6 aylık ve yoğurt verdim, peynir verdim. Tarana çorbası verdim. Az bir şey yumurta verdim. Başka ne verebilirim canlar?

nazlim

Yeni üye
Üye
Sebzelerle başlayıp 3 gün kuralını uyguladıniz mi ?

Tha

prof
Administrator
Admin
Biraz fazla abartmışsınız. 6 aylık bebeğe bunlar verilmez. 3 gün kuralı ile ilk ayına uygun olarak sebze ve sonrasında meyve vermelisiniz. Sebzeyi tarhana içerisinde verebilirsiniz.

Son düzenleme:

Fatoş

Yeni üye
Üye
6.ayda mevsimine uygun sebzelerle başlanır ama biz avokado ile başladık. Sonra kabak sonra patates sonra havuç derken üçer gun hepsini verdikten sonra bu sebzelerle çorba yapmaya başladım. İçine irmik, pirinç, bulgur atmaya çok sonra başladım. Sogan atmaya başladım. bunlar bitti pancara başladım, çubuğunu eline verdim. Büyükleri elimle ezip verdim.

Bastan beri blw yaptık çoğunlukla...bal kabağı, tatlı patates, ilik suyu sonra meyveler başladı, akşam meyve öğlen sebze verdik. Meyvelerde sebzelerde parmak şeklinde kesip buharla yumuşatıp eline veriyordum. Şimdi arada püre veriyorum iki türlü yesin tadını alsın ve vitaminsiz kalmasin diye. Blw ne kadar yerse deniyor ama bebekler yemeye cabalarken yorulup bırakıyor. Çoğu zaman.tamamlamak lazım diye düşünüyorum. Her yemeğine mutlaka tereyağ koyuyorum.

NeShe

Yeni üye
Üye
Fazla karıştırmışsınız. Biraz yavaş ilerleyin. Tarhana çok erken olmuş mesela. Öncelik sebzelerin. Mevsimine ve ayına uygun sebzelerle devam edin. Ve bu denedim dediklerinizi 3 gün kuralıyla mı verdiniz?

Seva

Yeni üye
Üye
3 gün kuralı verdim cnm şimdi elma püresi vercem

NeShe

Yeni üye
Üye
meyveleri en sona bırakmaya çalışın. Bu kuzular çok akıllı. Meyve tatlı onun tadını alınca sebzelere yanaşmıyorlar. Tatlı patates pırasa bal kabağı karnabahar brokoli havuç

Seva

Yeni üye
Üye
tamam canm çok saol ama şöyle bir sıkıntı oldu 3 gündür kaka yapamıyor normal demi

NeShe

Yeni üye
Üye
Ölçü olarak nasıl verdiniz verdiğiniz birşey kabızlığa sebep olmuş olabilir. Bebekte huzursuzluk var mı?

Seva

Yeni üye
Üye
vardı ama annem fitil attı yaptı çok şükür vallahi fazlada vermiyorum daha tattirma asamasindayim

NeShe

Yeni üye
Üye
Anladım. Biraz yavaş ilerleyin o zaman. Verdiğiniz şeyleri düşünün. İçinde kabızlık yapabilecek ne vardı gibi. Birde vereceğiniz sebze pürelerine zeytinyağı ekleyin mutlaka.

dvrzener

Yeni üye
Üye
Bir bebek için biraz fazla olmuş sanki verdikleriniz. Tarhana çorbası yumurta vs. Sebzelerle yumuşak
bir geçiş yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. İyi günler.