3 Yaş Çocuk Tuvalet Eğitimi Nasıl Olur?

Nil

Yeni üye
Üye
3 yaş bebek tuvalet eğitimi hakkında sorularım var arkadaşlar. Dün gece oğluma tuvalet eğitimi vermeye başladım. 3 yaşını 4 ay geçti. Kreşten öğretmeni aradı dün annesi artık oğlunuzun zamanı geldi, hazir hissediyor kendini gördüğüm kadarıyla, ben artık ona bez takmayacağım. Siz de bezinin bittiğini, artık alamayacaginizi söyleyin dedi. Bezleri saklayın, gece de bez takmayın ve muşamba yayın yatağa kaçıracak bir kaç gece ama sabır gösterin dedi. Ben de dün gittim ona şekilli şekilli külotlar aldım sevsin diye. Tuvalete goturdum mu ağlıyor, yapmıyor ama zamanla alışır dedi öğretmenimiz.

Dün gece bez bakmadım öyle uyudu ama maşallah hiç yapmadı tuvaletini. Gece hep kalkıp kontrol ettim, kuruydu sabah tuvalete gidelim dedim belli cisi gelmiş, kıvranıyor. Hep yaptığı bir köse var evde, gitti oraya yaptı ve sonra kendini alkışladı. Zamanla tuvalete de yapar inşallah, ben çok umutluyum ama sizden de görüş almak istedim. Tecrübe edinmiş annelerin görüşleri benim için çok kıymetli. Iyi günler hepinize.

nazlim

Yeni üye
Üye
Vazgeçmeyin alışır gece kuru kalkması iyi hazir olduğu anlamına gelir benimde 2.5 yaşında kızım var 2 ay önce bende başladım ama inat yapmak istemiyorum diyor azıcık ara verdim bakalım.

Bu sabah a101 den tuvalet aparatı aldım red etmedi yapicam dedi ve ilk küçük tuvaletini yaptı inşallah devamı gelir

Nil

Yeni üye
Üye
Evet kuru kalkmasi ona işaretmis, Allah sizin de yardımcımız olsun.

EzGi

Üye
Üye
Vazgeçmeyin alışır gece kuru kalkması iyi hazir olduğu anlamına gelir benimde 2.5 yaşında kızım var 2 ay önce bende başladım ama inat yapmak istemiyorum diyor azıcık ara verdim bakalım.

Bu sabah a101 den tuvalet aparatı aldım red etmedi yapicam dedi ve ilk küçük tuvaletini yaptı inşallah devamı gelir
Sizin kuzunuz hazir degil demek ki, biraz bekleyin zamani var. Bana da biraktir 3 yasina girdi filan diyen cok oluyordu. Ben de hep dedigim sey ben ve oglum ne zaman hazir hissedersek diyordum, öyle de oldu. Bekledim ve zorlamadım hiç. Sizde biraz daha zaman verin.

nazlim

Yeni üye
Üye
Kendisi bu sabah bezi bıraktı a101'den tuvalet aparatı aldım ilgisini çekti ve sabah oturdu yaptı.

Lora

Yeni üye
Üye
Ona etiket ya da sevdigi yiyecekten alın, yaptıgında ödülün diyin. Pepenin tuvalet şarkısını söyleyin, sabırla yapacaktır.

Nil

Yeni üye
Üye
Evet çok mantıklı deneyecegim sağolun.

xein

Yeni üye
Üye
Gece yapmadıysa tamamdir zaten. Zorunuz 1 hafta bence hem alisicak, biz de cok kolay alistik. Hem gece hem gündüz birden actim. Ben bir daha da baglamadim zaten, biraz sabır gerektiren süreç.

Nil

Yeni üye
Üye
Ay tamamıdır, yani öyle mi diyorsunuz. Çok moral oldu, tesekkür ederim hadi inşallah.

xein

Yeni üye
Üye
Arada gece kacirmalar olabilir. Alez ve büyük musamba serin her ihtimale karşı. Yine de tedbir amaçlı ben serdim, biz de olmaz di ama her cocuk bir degildir tabi, hayırlı olsun.

DiLa

Üye
Üye
7 den sonra sulu içecekler meyveyi alışana kadar az verin. Gece mutlaka uyandırın ki bez kullanmayacağini iyice anlasın. Gün içerisinde de götürün 4 saatte bir ekstre bir şey yapmanıza gerek yok. Sakinliginizi koruyun, korkutmayin. Geri tepmesin, yaptığında alkış yapabilir tebrik edebilirsiniz. Ben öyle yaptim, 3 günde alıştı.

Nil

Yeni üye
Üye
3 gün mü? Ay inşallah ya gece uyandırmayı denedim, anne cisim yok dedi. Gözünü bile açmadı, hemen geri yattı yavrum :=) Zaten sakın davranıyorum da korkmasın die.

banu

Yeni üye
Üye
İnşallah cabuk alisir birde cis külotlari var var icinden sizdirmiyor hemen isterseniz onlarda da tercih edebilirsiniz rahatlik oluyor.

Nil

Yeni üye
Üye
Alıştırma külotlarından bahsediyorsunuz sanırım, onlardan denedik de anne bu bana çok ağır geliyor dedi. İstemedi, rahatsız etti çok. Ama tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ay

Yeni üye
Üye
Benim oglumda 18 ocak 2019 dogumlu cok sukur cisini tuvalete yapiyor. Bez takmiyorum ama kaka sorun ondan korkuyo bazen tuvalette araba resimlerine bakarak yapiyo insallah onada alisir

tug

Yeni üye
Üye
2.5 yaşında oğlum geçen hafta alıştırdım. 2. Gün alıştı şükür. Çiş kaka bay bay yapıyoruz. Suyla oynamasına izin verince de heveslendi. siz kararlı olun. Gece bağlıyorum ben çok fazla uyanıp yer değiştiren bir çocuk mecburum

ezginur

Yeni üye
Üye
Gündüz bende baglamıyorum ama öğlen uykusu ve gece uykusuna baglıyorum cok dönüyor yatakta döndüğü için ama ilerde inş yatakta bırakırız bezi kuru ama ne olur ne olmaz diye baglıyorum