Yatmadan Önce Çocuklara Yemek Vermek Sakıncalı mı? Ya da Ne Vermeli?

Sahra

Yeni üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. 5+15 aylık kızım var. Yaklaşık 1 aydır evde günlük sütle yaptığım yoğurt ve sırasıyla değiştirerek farklı günlerde elma kayısı şeftali ve muz püresi yapıp verdim 1 aydır ve son 1 haftadır günde 4-5 yemek kaşığı kadar mercimek ve yayla corbalarindan veriyorum. Bugün ilk defa kabak, patates ve tel şehriye ile yaptığım çorbadan verdim onu da sevdi. Eksik yada hatalı bir yol mu izliyorum. Mesela yatmadan önce de gece sık uyanmasın karnı doysun diye bir şeyler vermek istiyorum ama ne verebilirim siz bu aylarda neler verdiniz?

ilknur

Yeni üye
Üye
Canim merhaba bebeginiz henuz o kadar ufak ki bazi seyler icin cok erken ❤ ayina uygun olanlar bu tabloda boyle ilerlersen eger hem bebeginin sindirim sistemini yormamis olursun, hemde daha kolay alisir.

86

ilknur

Yeni üye
Üye
Zaten suan icin doyumluk olmamali ek gida tadimlik olmali emiyorsa anne sutu emmiyosa mama olmali . Bi anda yuklenmek sindirim sistemleri bagirsak florasi dedigimiz seylerini olumsuz yonde etkiliyor

Angel

Yeni üye
Üye
Merhaba cnm bence gece yatarken kati yemek verme cünkü bagirsaklari daha kolay hazmetmedigi icin gece cok rahatsiz olabilir. Benim oglum gece yatmadan önce süt icer öyle yatar. Kesinikle püre tarzi vermem, söyle düsünmelisin sen gece yatinca misal yatmadan önce hamur işleri yedigini düsün rahatsiz olursun degil mi? Cünkü migde uykuda hazmetmiyor, o yüzden gece süt ve ayriyetten geceleri bir yada iki defa süte kalkmasi cok normal.

Sahra

Yeni üye
Üye
Zaten suan icin doyumluk olmamali ek gida tadimlik olmali emiyorsa anne sutu emmiyosa mama olmali . Bi anda yuklenmek sindirim sistemleri bagirsak florasi dedigimiz seylerini olumsuz yonde etkiliyor
Gayet de emmesi yerinde aslında sık emiyor kilosu da normal ama sanki ben yerken sürekli bakıyor ağzını sapirdatiyor elime saldırıyor bana ver diye sanki bende o yüzden biraz erken den verdim bazı şeyleri tablo için teşekkür ederim

Sahra

Yeni üye
Üye
Merhaba cnm bence gece yatarken kati yemek verme cünkü bagirsaklari daha kolay hazmetmedigi icin gece cok rahatsiz olabilir. Benim oglum gece yatmadan önce süt icer öyle yatar. Kesinikle püre tarzi vermem, söyle düsünmelisin sen gece yatinca misal yatmadan önce hamur işleri yedigini düsün rahatsiz olursun degil mi? Cünkü migde uykuda hazmetmiyor, o yüzden gece süt ve ayriyetten geceleri bir yada iki defa süte kalkmasi cok normal.
En son saat 5 gibi biraz yogurt yada az çorba veriyorum o zaman buna devam ediyim haklısınız şimdi düşündüm de bende rahatsız olurum tabiki yazık yavruma 😊uyansın artık napalım memeyi çok seviyor tüm gün çekmeden onunla memeyi sesi çıkmaz

Angel

Yeni üye
Üye
Masallah yaaa bilirim o gece uykulari cok zor benim oglum 14 aylik olacak hala sabah 5-6 da süt istiyor. Ben emziremedim sütüm gelmedi emziren annelerede Allah bol sabir güc kuvvet versin, sizler cok degerlisiniz.