Kızlar Meyve Püresi Tarifi Alabilir miyim? 6 aylık bebeğim

sin

Yeni üye
Üye
Kızlar Meyve Püresi Tarifi Alabilir miyim? 6 aylık bebeğim

yeLda

Yeni üye
Üye
Ben 3 gun kuraliyla veriyorum her seyi sen meyve olarak neler verdin ya da ilk defami vereceksin?

sin

Yeni üye
Üye
3 gün kuralı ne oluyor? çorba yogurt yedirdim püre vermedim daha.
Anne sütü de yok, mama alıyor hipp marka kullanıyorum

yeLda

Yeni üye
Üye
mesela kabak haslayip 3 gun kabak veriyorsun, amac o yiyecege alerjisi olup olmadigini anlamak. Her yiyecegi 3 gun kuraliyla vermek mesela kabaga alerji belirtisi gostermedi, havuc vereceksin. Kabagi da ekleyip verebilirsin bu sekilde meyve puresi olarakta mesela kayisidan basladin diyelim. Ben tum meyveleri azda olsa mutlaka buharda hasliyorum ve ezip oyle veriyorum ya da kontrollu onune koyuyorum kendi yiyor. 3 gun kuraliyla boyle gidebilirsin sonra birlestirirsin mesela meyveleri dograyip az biraz su ekleyip pisir. Ocaktan almaya yakinda 1 tatli kasigi irmik ekle, pisir daha sonra blenderdan gecirip de verebilirsin.

sin

Yeni üye
Üye
Tamam sağolasın bende corbalari 2 günlük yapıyorum öyle bakıyorum alerjik reaksiyon verir mi diye.

yeLda

Yeni üye
Üye
Puturlu vermekten de korkma ilk basta ogurur gibi oluyorlar ilk defa sert katti bisey aldiklarindan ama bir kac gune alisiyorlar. Korkma yani ama mutlaka dik oturt ve ilk yardim videolarini izle.

xena

Yeni üye
Üye
Meyveler isiya maruz kaldiginda vitamin degeri olmuyor en guzeli puturlu vermek canim daha sonra sorun yasamamak icin ben ilk basladigimdan beri hep puturlu verdim suan 11 aylik hic sorun yasamadim hem cene kaslari gelisiyor damaklariyla ezebiliyor zaten cam rende kullanabilirsin
Ama disari cikarken irmigi az su ile istedigin kivama getirip meyve ile karistirim kavanoza koyabilirsin

tubis

Yeni üye
Üye
1 kaşık irmiği suda iyice yumuşayana kadar pisiriyorum biraz soğuyunca içine meyve rendeliyorum 1 cay kaşığı da pekmez ilave ediyorum. 10 aylık kızım 6 aydan beri veriyorum. Genelde de meyve filesi var onu veriyorum eline püre fln yapmıyorum 5 aydan beri file kullaniyoruz.