Bebeklere kıyma kaç aydan sonra verilebilir?

Mehtap

Yeni üye
Üye
Bebeklere kıyma kaç aydan sonra verilebilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Betül

Yeni üye
Üye
Bugün 6 ay kontrolünde doktorumuz 7.5 aylıkken dana kıyma ve orta yağlı kuzu etine başlayın dedi. Sebze tarhana mercimek çorbalarına koyun dedi. Bir tatlı kaşığı günlük. Hatta kıymayı çektirirken içine bir parça kuzu ciğeri koydurun dedi. Tavuk eti kesinlikle organik olmalı hindide verebilirsiniz ama sadece suyunu değil tavuğun etini de veri, sadece suyundan yeterli protein alamaz dedi.

Melyy

Yeni üye
Üye
7 aylikken az az tattirarak basladim ben. Doktorumuz 7 aylikken baslamamizi onerdi. Su an corbalarina kuzu kiyma koyuyorum. Eger corba icine koyacaksaniz icine cigden atabilirsiniz o haslaniyor corbanin icinde ayrica kavurmaya gerek yok. Ayri verecekseniz baska bi yerde kavurup oyle vermelisiniz. Kuzu kiyma biraz yagli oldugundan kavururken cok az hakiki zeytinyag koyabilirsiniz.

Katre

Yeni üye
Üye
Ben 7 aylıkken başladım bebeğinizin avuç içi kadar ama dana değil önce kuzu kıyma ile başlayacaksiniz, yemeklerine ya da çorbasına koyup blandirdan gecireceksiniz.

Arven

Yeni üye
Üye
6 aydan itibaren veriyorum alerji durumu yoksa rahatlıkla verebilirsiniz ben bol bol vermeye başladım hatta bebeğim 9 aylık.

BeBeKiM

Yeni üye
Üye
7 aylıkken 3 kere çekilmiş yağsız dana kıyma kullanılacak miktarda 1 yemek kaşığı olarak önerdi doktorumuz o şekilde veriyorum.

Lima

Yeni üye
Üye
Benim oğluma sulu köfte verdim rahat yedi 7 aylıkken verdim. Kıymanın içine biraz pirinç çok az un ve 1 tane yumurta sarısı koyup yoğurun sonra köfte yapın ve patates ile haşlayın birazda zeytinyağı koyun pişince Çatalla hafif ezip verin severek yer.

CeReN

Yeni üye
Üye
Yağsız dana yada kuzu kıymayı 3-4 kez çektirip kavurun ve buzluğa atın. Çorbalarına bir tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz. Doktorumuz bu şekilde kullanmamızı önerdi.

Yakamoz

Yeni üye
Üye
Et türlerini 8 aylik olduklarinda verirseniz daha iyi olur.bebeklerin sindirim sistemi ancak gelisiyor. Et de zor sindirilen bi yemek oldugu icin biraz daha bekleseniz iyi olur.

Eva

Yeni üye
Üye
Arkadaşlar oğlum 6 buçuk aylık kıyma vermek istiyorum erken mi acaba verirse nasıl vermem lazım şimdiden teşekkür ederim.

Lima

Yeni üye
Üye
Arkadaşlar oğlum 6 buçuk aylık kıyma vermek istiyorum erken mi acaba verirse nasıl vermem lazım şimdiden teşekkür ederim.
Kuzu parca alip evde bilendirdan iyice gecin. Yemeklerine ve corbasina ceviz buyuklugunde koyabilirsiniz. Ama bence 15 gun daha bekleyin. Yeni ek gida tadimlarina basladiysaniz agir gelmesin.

sibos

Yeni üye
Üye
Bir ay sonra başlayın henüz yutamaz benim kızım 8 aylık hâlâ katı gıdaya gecemedik puturlu yiyemiyor çok zorlanıyorum.

Lora

Yeni üye
Üye
Kafama takılan bir soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. 9 aylık bebeğe kuzu etimi dana etimi kullanıyorsunuz kıyma için?

Lima

Yeni üye
Üye
Kafama takılan bir soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. 9 aylık bebeğe kuzu etimi dana etimi kullanıyorsunuz kıyma için?
Danayı agir gelir diyorlar cogunlukla kuzu eti yapiyorlar ama bana kalsa dana derim kuzuyu hiç sevmiyorum ama bebege agir gelirse mecbur kuzu veririm.

CeReN

Yeni üye
Üye
Dana eti protein ve demir açısından en zengin olanı ancak ilaca maruz kaldığı için kuzu öneriliyor.

prenses

Yeni üye
Üye
7. Ayda başlanabilir.En az 3 kez çekilmiş yağsız kuzu kıyma, dana 1 yaşından sonra. Zeytinyağında çevirip sonra haşlanmış sebze ile verebilirsiniz. Kuzu kemik suyu da çok faydalı,:kuzu kol 1 saat fırınladıktan sonra 2 saat düdüklüde haşlayabilirsiniz.

Duru

Yeni üye
Üye
7 ay ‘dan itibaren hafta bir kere corbasina kat in 8 ayda köfte verebilirsiniz demişti doktorumuz.

eDDa

Yeni üye
Moderatör
Biz 7 ayligiz ama doktor tavsiyesiyle 5 ayda geçtik ek gıdaya 3 gundur başladık. Doktorum dönüşümlü her dedi ve kıyma koydugumda et suyu korkuyorum eğer sebzesine koyduysam köfte yapmiyorum.