Bebeklere Kemik Suyu Verilir mi? Zararı Olur Mu?

Cerem

Yeni üye
Üye
İlk ve aldıgım en önemli notumla başlayım. KEMİK suyu vermek kesinlikle zararlı dedi doktor. Sebebi ise kemik suyu kemikleri kuvvetlendiren sertleştiren maddeler vitaminler içeriyor muş kulaga iyi gibi gelsede kemilklerin sertleşmesi elastiket kaybına ugrattıgından bebeğin uzamasından geri kalmasına neden oluyormuş sert kemik evet kırılmaz ama boyu 1,80 olucaksa 1,70 olur dedi. Kemik suyu yerine yağsız kıyma atılacak her yemege, çorbaya ceviz büyüklüğünde ben yarından itibaren öyle yapıcam 😘📌

Sosyal medyada bir anne paylasmis kizlar, siz neler dusunuyorsunuz bu konuda ben daha baslamamistim kemik suyuna

Angel

Yeni üye
Üye
Şimdiki doktorlara her şey yanlış geliyor ona gore açıklaması var ama kemik suyu asla zararlı olmaz.
Her doktor farklı konuşur, benim doktorumda kemik suyu ilik suyu mutlaka corbalarina koy diyordu tıp böyledir hepsi farklı konusur.

YaRen

Yeni üye
Üye
Kime inanacagımı şaşırdım benim doktorum evde kendin yap ver dedi sordum yani adam yabancı ama kemik suyu fılan biliyor bana tuzsuz olduktan sonra hiçbir yan etkisi YÖK dedi simdi sizin doktor böyle demiş kafam karıştı

Cerem

Yeni üye
Üye
Kime inanacagımı şaşırdım benim doktorum evde kendin yap ver dedi sordum yani adam yabancı ama kemik suyu fılan biliyor bana tuzsuz olduktan sonra hiçbir yan etkisi YÖK dedi simdi sizin doktor böyle demiş kafam karıştı
Cnm bunu bizim doktor demedi, bir facebook sayfasında anne paylasmis, benimde dikkatimi cekti fikirleri merak ettim ve bende suphede kaldim simdi.

YaRen

Yeni üye
Üye
Cnm bunu bizim doktor demedi, bir facebook sayfasında anne paylasmis, benimde dikkatimi cekti fikirleri merak ettim ve bende suphede kaldim simdi.
Vallah şimdiye kadar herkes vermiş annelerimiz vermiş tamam her sey doğru degil doğru bulmuyorum da mesela kücük bebeğe şerbet veriyordu eskiden ya yokluktan yada cahillik ten ama kac kişiye sordum kemik suyu faydalı birşey