Bebeğim Çok Obur ve Çok Yiyor İlerde Kilolu Olur mu?

Zelzel

Yeni üye
Üye
Tecrübeli annişler bebişim 3. Ayına bugün girdi.. Kilosu ve boyu üst sınırda ve sadece Anne sütüyle besleniyor.. Çok şükür sağlığı yerinde ama oburluğundan dolayı ileride kilolu olacak diye de çok korkuyorum 😥 Sadece anne sütü aldığında bizim gibi olupta ek gıdaya geçtiğinizde de oburluk devam etti mi? Kilo alımı aynı oranda mı devam etti yoksa yürümeye başlayınca normal ölçülerde mi ilerlediniz çok merak ediyorum..

sibos

Yeni üye
Üye
Canim istediği kadar emzir zaten ek gıdaya geçince zar zor yiyorlar. Ama zaten çocuk büyüdükçe kilo alımıza yavaşlıyor

love

Yeni üye
Üye
Canim bana ilk 6 ay cok kilolu diye hep laf edildi simdi 1 yasinda hic eser yok normale dondu ve hala emziriyorum zaten arka arkaya disler gelicek ek gidaya alisma donemi emekleme yurume derken yavaslicak

eDDa

Yeni üye
Moderatör
Cnm zaten yurume ye baslayınca kilosu kalmıyor diyorlar oyuzdn takma kafana demekkı mansallah sutunuz yaramıs bebıse keyfini cıkar benm esimde kıloluymus tombıs tombıs mıs kucuk ken yurume ye falan baslayınca kilolar gtms simdi Bıle zayıf yani

Zelzel

Yeni üye
Üye
Ya 50cm 3380gr doğdu 2.ayın bitiminde yani bugün 5900gr 59cm olmuş maşallah.. Hiç memeden düşmüyor en az 2 saat memede kalıyor uyukluyor yarım saat sonra tekrar aynı şey.. Saat 12 den yatsıya kadar gram uyumuyor ama Allahtan gece en fazla 2 kere uyanıp yarım saat falan emiyor.

love

Yeni üye
Üye
Benim oglum 38. Hafta 3300 53 cm dogdu. Kilo verir sonra alir dediler o hafta 3500 oldugu icin bana saglik ocaginda ne veriyosunuz diye soruldu. Yetmedi ilk 2. Ayda 6400 du kilosu ilk gittigim salak doktor her ingada meme vermeyin dedi. Sonra kendi doktorum tabiki verceksiniz dedi anlatti. Dedigi gibi de oldu . Bol bol emzirdim kuzum cok sukur daha antibiyotik bilmez. Gayette iyi hatta kilosu az bile

Zelzel

Yeni üye
Üye
Aynen ben de her mızmızlandığında emziriyorum yani kucağıma aldığım an başlıyor zaten ağzını açmaya yavru kuşlar gibi 😂 Bu arada benimde oğlum 39 haftalık doğdu

ilknur

Yeni üye
Üye
Zeliha hanim eşimin yeğeni ne obez sınırı denilmişti bebek ken şu an 16 sylik maşallah yürüyor ya boya vermiş kilosu da ideal ... her bebrk aynı değil bazı bebrk çok yer bazısı az bazısı hantal olur geç hareket eder bazısı doğduğu günden firt firt ... yani kilo neye göre ... çocuğa mani olmayın anne sütünü alsın .

yeLda

Yeni üye
Üye
Benim büyük oglumda öyleydi 2 aylıkken 7 kilo 400 gr di hatta dr kizmisdi bana ne yediriyon diye diyete falan basla demişti bu sonra ne olur falan diye ama sonra hicde öyle olmadı normale döndü mamayla olsa Tmm dicemde anne sutuyle alınan kilo obez yapmıyor içiniz rahat olsun şimdi oğlum 11 yaşında iri yarı boy kilo orantılı gidiyor çok şükür kafaya takmayin bence

Zelzel

Yeni üye
Üye
Ya kilolu veya zayıf olması çok önemli değil aslında sağlıklı ve özgüveni tam olduktan sonra.. Ama kilolu olmanın ne kadar zor bi durum olduğunu bildiğim için onun da bunu yaşamasından korkuyorum açıkçası..