Bebeğe Yulaf Ezmesi Verilir Mi?

Melyy

Yeni üye
Üye
7.5 aylık bebeğim var. Yulaf unu bulamadım ve yulaf ezmesi aldım. Bebek yulaf ezmesi yer mi? Deneyim dedim, çiğneyerek zorlandım. Sütle yedim. Bebeğime veremez miyim acaba? Yulaf ezmesinin resmini çektim, alt kısımdan görebilirsiniz.

71

Mehtap

Yeni üye
Üye
Ben şu paketlenmis ürünlerden çekiniyorum. Varsın yulaf tüketmesin. Yinede tercih sizin.

Star

Yeni üye
Üye
Robottan da cekerek un kıvamı yapabilirsin.
Yulafı robottan çekerek un haline getirebilirsiniz ve az içme suyu ile pisirebilirsiniz. Muhallebi kıvamında oluyor, yanlız aldığınız yulaf ezmesi fındık içermesin %100 yulaf ezmesi olmalı.

Katre

Yeni üye
Üye
Alacağım ürün üzerinde eser miktarda fındık diyor, alerjen olurmu acaba.

Star

Yeni üye
Üye
Evet alerjisi olabilir, o sebeple söyledim. Bence organik yulaf unu alın, migroslarda bulunuyor ya da %100 yulaf olduğuna emin olun, tercih yinede sizin.

Fatma

Yeni üye
Üye
Suda haşlayın çok az su ile, sonra suyunu dökmeyin. İçine yoğurt katıp yedirin. Ben yular elma rendesi ve irmiği kesmiyorum, içine 1 cay kaşığı pekmez döküp getiriyorum. Tok tutuyor gece maması.

BeBeKiM

Yeni üye
Üye
Paketin arkasinda eser miktarda findik icerir yazar. Ona dikkat edin. Sahsen benim bebegimde findik alerjisi var. O acidan uyarmak istedim.

Lima

Yeni üye
Üye
Normal yulaf yada unu alın bebisiniz icin, riske atmayin derim. Bu sıralar çok görüyorum bu lifalifi her halinden belli büyükler için olduğu.

kızıl

Yeni üye
Üye
Yetiskinler icin hazirlanmis bir urunu bebisinize kullanmamalisiniz.

xena

Yeni üye
Üye
Suda pişiriyorum bunu. Elma, armut, muz rendeliyorum içine kızım çok severek yiyor. İstersen yoğurtta ekleyebilirsin, mesela geçenlerde bebek bisküvisi yaptım. Robottan çektim, un haline getirdim, o şekilde yaptım.

LadySea

Üye
Üye
Un satan yerlere sordum yulaf bulmak çok zor dediler. Mayıs, haziran gibi geliyor ve hemen bitiyormuş. Sizce bu şekilde satılması normal mi? Daha doğrusu doğal olduğuna inanıyor musunuz? Bebeklerimizi sağlıklı besleyelim derken diyet ürünü vermenin amacı nedir? Ve hala şu şekilde verdim çok iyi geldi diyorsunuz. Hayret ettim doğrusu.

Hesna

Yeni üye
Üye
Sanirim ne dense bos, kimileri eski usul ya da sagdan soldan duydugunu yapmaya devam edecek. İsin saglik yonune takilan yok belli ki, varsa yoksa kiloya takilmis. Kilo o kadar guzel bir seyse neden hep hastaliklar kilonun beraberinde geliyor ya da aklimiz erdiginde neden herkes bir diyet ve kilo verme sevdasina giriyor dusunen yok. Ne yazik ki okuyan, arastiran bir millet degiliz, duyarak ogrenmek daha kolayimiza geliyor o da ne kadar dogru olursa o kadar iste. Un corbalarindan 7-8 aylik bebelere sekerli pirinc, unlu muhallebilere kadar tarifler goruyorum. Bu donemde hala bu tip beslenme seklinin dogruluguna inanan annelerin varligi cok uzucu gercekten.

Miray

Yeni üye
Üye
Maalesef ki öyle. Kahvaltıda reçel vereni okudum şok geçirdim. Sonra bitmeyen pisikler ve cilt kizarikliklari oluyor. Kabizliga ne iyi gelir diye sorup duruyorlar.

shine

Yeni üye
Üye
Ya cidden bu yulafi vermeyin, şaka gibi diyorum. Bazen etmeyin, tutmayın koca adamların yediği şeyi niye veriyorsunuz? Bunun reklami bile vardi onceden, yanlis hatirlamiyorsam kahvaltilik diye. Varsın yemesin yulaf, tamam iyisini güzelini bulana kadar yemesin. Bebeğinize bazı şeyleri verirken hem dozunu ayarlamaya hemde ne verdiğinize dikkat etmeye calisin birsey kaybetmezsiniz.

ShiLa

Yeni üye
Üye
Nede olsa paketli gıda. Çok sıcak bakmamak gerek. Fabrikasyon. Yulaf ununu açık pirinc, fasulye satan bakliyatcilardan bulabilirsiniz.

Ş

Şeyda

Ziyaretçi
Yulaf ve irmik günluk doz nekadar olmalı hicbiryerde bulamiyorum. 7aylik olucaz. 1er tatli kaşığı koyuyorum günde yicekkerine fakat fazlamı azmi bilemiyorum lftfen bilen anneler yazabilirmisiniz.