Avokado Nasıl Yumuşar? Bebeklere Nasıl Verilir?

tug

Yeni üye
Üye
Annişler buldum bende avokadoyu 😊 Bu aksam arabayla manavın onunden gecerken gordum hemen aldırdım esime. Oda bugun gelmıs sansıma, evet gelelim asıl meseleye. Ben bunu nasıl muhafaza etmeliyim? Su an sert yumusaması lazım, elmanın yanına falan koyarsak yumusarmıs onu nette goormustum ama koymasak ne kadar surede yumusar ki? Ben hemen yumusasın istemıyorum. Bırde ben bunu uc gun deneyecegım, uc gun durur mu kesildikten sonra?

Zelzel

Yeni üye
Üye
Ne işe yarıyormus acaba bende aliyim. Bilgi verir mısınız size zahmet?

svg

Yeni üye
Üye
Limon surunce kararmiyor. Birde strecle sarabiilirsin, ben dogum yapmadan cok aseriyordum. 1 tanesini 3 gune bitiriyordum, birsey olmuyordu. Yarisini sen ye uc gun kural yaparsan bitmez canim.

cey

Yeni üye
Üye
Kışın pek bulunmaz avokado ben kiş hamileligi gecirdim tanesini 20 tl almistik.

tug

Yeni üye
Üye
Sagol cnm pekı olgunlastıktan sonra kesilmeden buzdolabına koysam orda kac gun muhafaza olur yanı olur mu ki oyle de?

tug

Yeni üye
Üye
Kışın pek bulunmaz avokado ben kiş hamileligi gecirdim tanesini 20 tl almistik.
Hadı ya tuh ben ne zaman oldugunu bilmediğim icin o zaman. Bu ilk ve son mu olacak oglusuma yedirmem 😊Neyse bende cıktı gıda alirim bizim burda bulunmuyor yaza dogru baktıydık. Az getirdikleri icin bulamamistik. Bizde su an tanesını 6tl den aldık. Bende diyorum kucuk yer ya o yuzden herhade bu fıyat.

sin

Yeni üye
Üye
Ben 5 tane almıştım fiyatına bakmadan :) ücreti deyince Manav a bi bakışım vardı sonra eve geldim yiyemedim iğrenç bir tadı vardı. İnsan alışık olmayınca bir daha da almam dedim, şimdi oğlum var ona alcam insallah, o sever ben sevemedim.

aysen

Yeni üye
Üye
Hiç bişey yapmayın 2 güne kendine gelir zaten pamuk gibi oluyor anlarsınız çok da vermeyin ağır gelebilir. Fazlası karın ağrısı yapıyor yaşadık :) muzla karistirabilirsiniz çok faydalıdır afiyet şifa olsun şimdiden.

tug

Yeni üye
Üye
Hiç bişey yapmayın 2 güne kendine gelir zaten pamuk gibi oluyor anlarsınız çok da vermeyin ağır gelebilir. Fazlası karın ağrısı yapıyor yaşadık :) muzla karistirabilirsiniz çok faydalıdır afiyet şifa olsun şimdiden.
Cok Tesekkur ederım zaten uc gun kuralına gore deneme yapacagım ıcın fazla vermeyeceğim. Bu sefer denemelik olacak 😊o yuzden de tek vermeyi dusunuyorum ki tadını bilsin.

Ozden

Yeni üye
Üye
Valla ben gectigimiz hafta cuma aldim, daha yeni yumusamis. Yarin kullanacagim ins. Yogurtla yada muzla.

sevilpp

Yeni üye
Üye
Annem gazeteye sarıyor, hem olgunlaşıyor hemde yumuşuyor, serin ve kuru yerde tutmanız lazım .. Çok sertse bi haftada, en geç 10 günde yumuşar.. Ben yumuşak, sürülebilir kıvamda seviyorum siz neden yumuşamasını istemiyorsunuz ki?