Aliexpress Para İadesi

eDDa

Yeni üye
Moderatör
Aliexpress'ten aşağıdaki üründen sipariş verdim, ürünü kargolaması için de satıcının son 15 günü kalmıştı sonrasında bir anda sıfıra dönüştü. Siparişi iptal et kısmına tıklayarak iptal ettim fakat para iadesi de olmadı. Fakat bir anda sıfıra düşmeyip, son 15 gün içinde de göndermeseydi ürünün parasını otomatik olarak geri alacaktım.

Ve yaklaşık 7 siparişimin hepsi de böyle oldu. Para iadesi olmaz diye diğerlerini de iptal etmeye korkuyorum. Ne yapılır böyle bir durumda bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Teşekkürler.

Not: Satıcıyla iletişime geçtim. Cevap vermesini bekliyorum.

Tha

prof
Administrator
Admin
Merhabalar. Çin'deki depolar Corona sebebiyle kapalıydı. Ondan sıfırlamış olabilir sistem çünkü satıcının elinde olan bir şey değil. Ben de Kickstarter'dan bir ürün bekliyorum hala depodan çıkamadı çünkü devlet durdurmuş bir süreliğine.

0 da muhtemelen shipping olamayacağı için otomatik refund'a geçebilmesi için sistemin.

eDDa

Yeni üye
Moderatör
Merhabalar. Çin'deki depolar Corona sebebiyle kapalıydı. Ondan sıfırlamış olabilir sistem çünkü satıcının elinde olan bir şey değil. Ben de Kickstarter'dan bir ürün bekliyorum hala depodan çıkamadı çünkü devlet durdurmuş bir süreliğine.

0 da muhtemelen shipping olamayacağı için otomatik refund'a geçebilmesi için sistemin.
cevap için teşekkürler. Fakat aynı tarihlerde başka ürünlerim de var ve onlar kargoya verildi olarak gözüküyor. Ayrıca virüs sebebiyle yasaklar bitti diye biliyorum.

Tha

prof
Administrator
Admin
cevap için teşekkürler. Fakat aynı tarihlerde başka ürünlerim de var ve onlar kargoya verildi olarak gözüküyor. Ayrıca virüs sebebiyle yasaklar bitti diye biliyorum.
bize dediğim Kickstarter projesindeki ekip, resmi açılışı Şubat 10 diye söylemişti ama şöyle bir update verdi bu ayın 15i:

Good news is that China and Hong Kong are getting back to work gradually but they are still a long way from being fully operational. Our shipping partner is working with a few different courier companies and none of them have started accepting cargo. 75+ airlines have halted their operations to and from China/HK and there is a severe shortage of cargo space. Even giants like USPS and DHL have withdrawn their time guaranteed deliveries because of the virus.

Gül

Yeni üye
Üye
1.5 ay önce verdigim siparişim 2 gün önce elime ulaştı sıkıntı yok geliyor arkadaşlar

ilknur

Yeni üye
Üye
Geç kargoluyorlar salgın sebebiyle. 5 sipariş verdim. 3ü hemen, 1i iki hafta sonra 1i hala kargolanmadı. Paranız güvende ama. Gelmeyen ürün için para ödemezsiniz