8 Aylık Bebek İçin Kıyma İle Yapılan Yemek Tarifi Arıyorum

Ay

Yeni üye
Üye
8 aylik olacak kizim, kiyma vermek istiyorum artik ama bana tarif verebilecek anneler var mi acaba?

tug

Yeni üye
Üye
Patatesli kiyma püresi patatesleri hasla cnm ve ez püre haline getir. Bir tatli kaşigi tereyag ilave et. Ayri bir tavada az yagda 2-3 dk kavur ve su ilave et. Kiymayi pisir sonra püreye ilave et, karistirip verebilirsin yanina beyaz yogurt cok güzel oluyor.

Ay

Yeni üye
Üye
Ama kiyma pure olmayacak dimi cunku cigneyebiliyor. Bir de kiymaya neler koymam gerek? Normal ekmek koymak istemiyorum.

tug

Yeni üye
Üye
Yok cnm sirf patates zaten kiyma minik minik ya gerek yok pütürlü yiyorsa. Ayrica patatesi baktin kati biraz su ilave et.

Bebekler İçin Kıymalı Sebze Çorbası (6 Ay) Tarifi İçin Malzemeler
1 adet küçük kuru soğan.
Yarım havuç
Yarım patates.
Yarım kabak.
1 yemek kaşığı kıyma.
1 yemek kaşığı pirinç
1 yemek kaşığı zeytinyağı
2, 5 su bardağı su.

svg

Yeni üye
Üye
Cnm kofte yapabilirsin cıgneye biliyorsa kıyma, sogan, maydanoz, kimyon denedıysenız ekleyebılırsın bunları yogurup Ben haslama gbı yapıyordum ogluma yumusak olsun diye tavaya zeytınyagi ve su koyuyorum koftelerı de koyuyorum suyunu cekene kadar pısırıyorum istersen suyunu cektıgınde azcık da kızartabılırısın

Ay

Yeni üye
Üye
Cnm kofte yapabilirsin cıgneye biliyorsa kıyma, sogan, maydanoz, kimyon denedıysenız ekleyebılırsın bunları yogurup Ben haslama gbı yapıyordum ogluma yumusak olsun diye tavaya zeytınyagi ve su koyuyorum koftelerı de koyuyorum suyunu cekene kadar pısırıyorum istersen suyunu cektıgınde azcık da kızartabılırısın
Aynen tmm hem yumusak olunca yemesi kolaylasir ve yemege devam eder tesekur ederim.