6 Aylık Bebeklere Yemek Suyu ve Yoğurt Verilir mi?

Bah

Yeni üye
Üye
Güzel anneler. Bugun kizim 6 aylik oldu ve 6 ay aşısını da yaptirdim. Asm deki ebemiz ek gida olarak yogurt ver ve yemeklerin suyundan ver dedi. Ama bu bana pek cazip gelmedi çünkü yemegin icinde domates oluyor, salca, tuz, baharat ve her öğün yemekte pismiyor. Nasi baslamam lazim? yogurt meyve yediriyorum arada. Bana yardimci olun. Hem emzirip hem nasil yedirecem, neler yedirebilirim offf kafam cok karisti.

Star

Yeni üye
Üye
Canim bak biz 3 gun kuraliyla tek tek vererek sonra birlestirerek ilerledik ilk kabak haslamasindan basladik 3 gun sonra kabak havuc haslamasi yedik sonra patates yogurt meyveler derken corbalara gectik ek gidaya alisana kadar kabak havuk ilerleyebilirsn canm meyveleri sebzelerden sonra verki sebzelere alismasi daha kolay olsn meyveler tatli cunku

Bah

Yeni üye
Üye
Canim bak biz 3 gun kuraliyla tek tek vererek sonra birlestirerek ilerledik ilk kabak haslamasindan basladik 3 gun sonra kabak havuc haslamasi yedik sonra patates yogurt meyveler derken corbalara gectik ek gidaya alisana kadar kabak havuk ilerleyebilirsn canm meyveleri sebzelerden sonra verki sebzelere alismasi daha kolay olsn meyveler tatli cunku
Bunlari hangi öğün, kac öğün vermem gerekiyor?

Star

Yeni üye
Üye
Canim ilk ek gidaya gecisti ogun olmuyor anne sutu anne sutu yoksa formul mama ile devam ediyorsun sadece tadimlik ilerliyorsum mesela oglen kabak haslama verebilirsin bir iki tatli kasigi sonra cogaltabilirsin biz bile suan ogun belirlemedik erken diye oglen sadece dilkat ediyoruz

Sonya

Yeni üye
Moderatör
Verme canım ebelere kalsan bana sütlü tatlı ver ve beyaz peyniri suda ıslatıp ver dedi sen Dr dediğini ver

Sonya

Yeni üye
Moderatör
He ya sütlü pirinç ver dedi bende hiç dinlemeden o konuşurken ben peynirimide yoğurdu da muhallebisinide kendim yapıyorum dedim çıktım ebe olmuş ama yanlış bilgi empoze ediyor anneleri birde bir havalar Allahım yarabbim.

Star

Yeni üye
Üye
O nasil ebeymis oldu deseydin kuru fasülyenin suyunu veririz adana dürümün yagina ekmegi bandiririz deseydin. Yok cnm yok biz türk milleti genelde herseyi salcali yapariz sen üc gün kurali ile basla sebzelere en dogrusu havucdur :)

sibos

Yeni üye
Üye
Canm biz yari blw ile ilerledik parmaginla bastirdiginda ezilecek gbi oldugunda onune koydum kendisi mincikladi emdi isirdi parcalar kopardi tabiki ve bazen ogurerek (ogurmesi hayatta kalma refleksinden dolayi ilk defa kati bir yiyecekle tanistigi icin) bazen normal cikardi ve bikac denemeden sonra alisti sonra ben bazen ezerek puturlu verdim bu sekilde devam ettik ama blw icin iyice bilgi edinmek ve ilk yardm videolarni izlemek gerek . Buharda hasla canim catalla iyice ezip verebilirsin varsa evde icine cok az damla hakiki zeytinyagida koyabilirsin