6.5 Aylık Erkek Bebek İçin Ek Gıda Önerileriniz Nelerdir?

Nur

Yeni üye
Üye
Merhaba Annişler. Aranıza yeni katıldım 6.5 aylık oğluşum var. Ek gıda olarak ne verebilirim. Ben tarhana çorbası, havuç patates karnıbahar pirinçten püre, yumurta, mandalina, portakal, elma, armut veriyorum. Başka ne verebilirim Çınar'ıma ?

Crazy

Yeni üye
Üye
Bnm oğlumun adida çınar 😁 portakal mandalina verme derim bir yasından önce dr önermiyor. Babaannesi vermis oğluma üç gun once, oğlumun altı çok pisik oldu. Bu arada yavaş yavaş kış sebzelerine gecebilirsin, sehriye corbasi meyve pureleri yada yoğurtlu meyveler yapabilirsin.

Nur

Yeni üye
Üye
Bnm oğlumun adida çınar 😁 portakal mandalina verme derim bir yasından önce dr önermiyor. Babaannesi vermis oğluma üç gun once, oğlumun altı çok pisik oldu. Bu arada yavaş yavaş kış sebzelerine gecebilirsin, sehriye corbasi meyve pureleri yada yoğurtlu meyveler yapabilirsin.
Portakalda daha fazla asit olduğunu bilidiğim için 3 çay kaşığı kadar veriyorum. C vitamini açısından. Kış ayındayız ve hasta olmasından çok korkuyorum. O yüzden az da olsa veriyorum. Bu arada şehriye çorbasını nasıl yapıyoruz.

Crazy

Yeni üye
Üye
Ihlamur ver annesi hic bisey oomaz bnmki sekiz aylik olduğu için kemik suyuyla yapıyorum sarimsak havuç rendeliyorum zeytinyagiyla kavuruyorum güzelce sonra sehriyeyi de eklliyorum birazda kavurup az kemik suyu az normal şu koyuyorumafiyet olsun 😁 oglumun en favorilerinden biri

Nur

Yeni üye
Üye
Sehriyeler boğanıza kaçmaz mı. Blendırdan geçirsem :)

Crazy

Yeni üye
Üye
Ilk ten bi takıldı bizimde sonra alıştı😁istersen sen geçir küçük da senn bebis blandrdan geçirmeyi bıraktım bn malum biz büyüğüz biraz da

Nur

Yeni üye
Üye
Bende korkumdan herşeyi blendrdan ya da süzgeçten geçiyorum. Çocuk yemeyi öğrenemicek benim yüzümden

Crazy

Yeni üye
Üye
7 aya kadar bekle annesi ondan sonra basladm ben blwe yöntemi yaptım ekmek soğan havuç verdim takıla takila ogrendi gözümü ayırmadm bende artık maasallah şimdi

neri

Yeni üye
Üye
Benim oğlum 10 aylık pipisinin oralar hemen nokta nokta oluyor, az veriyorm bende.
Söylemek istedim ama verme bence, erken daha.

Yogurt ver sade meyveli kendin yap canım.
İrmiği azcık suda pişir elma rendele muz koy
Ben hep verdim böle sevıyo bebişler.

Nur

Yeni üye
Üye
Yoğurdu kendim mayalıyorum. Meyveleri haşlayarak mı koymalıyım yoksa blendırdan geçirsem yeterli olur mu?

neri

Yeni üye
Üye
Cam rendede rendele canım irmik pişince az cevir tamam içinede muz koy istersen armut koy.
Zaten rahat yıyebilir.
Çorba yapınca blendırdan gecir.
Bende kendim yapıyorm yoğurdu en güzeli.

Angel

Yeni üye
Üye
Canım burdaki tabloda ay ay verebileceğin yiyecekler var bebeğinin sindirimi için uyarlanmış ve alerki olmaması için.

83

Mehtap

Yeni üye
Üye
Tarhana yi doktorlar 8 . Aydan sonra öneriyor çünkü içinde buğday unu ve domates var 😊 benim kızımda 6 aylık bal kabağı yer elması havuç patates kabak pirinç irmik ve çok az zeytin yag kullanıyorum